Zakázkový prototyp

METAL WORKING CZ, s.r.o.

 • kde nás najdete
  1. METAL WORKING CZ, s.r.o.
  2. Kobylí č.p.180
  3. 691 10 Kobylí
  4. IČO: 26916207
  5. Tel.: +420 519 367 146
  6. info@metalworking.cz
  7. Zobrazit na mapě
  8. GPS:48°56'18.042"N, 16°52'36.807"E

 • Plastové desky

  METAL WORKING CZ, s.r.o. vyrábí již od roku 2015 desky z termoplastů PP-C a PE-HD. Našim zákazníkům nabízíme homogenní desky ve třech výrobkových řadách a v celé barevné škále. Polypropylen a polyetylen paří mezi polymery s vysokou chemickou odolností při normální (20° C) i zvýšené (60° C) teplotě. Jsou to materiály, které odolávají působení vody, solí, anorganických zásad a kyselin, pokud nemají oxidační účinky. Za normálních teplot se nerozpouští v organických rozpouštědlech. Jsou napadány silnými oxidačními činidly (kyselina dusičná, oleum a halogeny), vůči oxidaci je PP méně odolný než PE. V alifatických a aromatických uhlovodících a některých olejích při zvýšených teplotách bobtnají za současné změny vlastností. PP mnohem lépe odolává korozi za napětí než PE.
  Desky se dají mechanicky opracovávat, spojují se svařováním horkým vzduchem za přídavku materiálu (svařovacího drátu) nebo metodou na tupo.

  Desky originální – jsou vyrobeny z originálního prvojakostního materiálu – blokového kopolymeru propylen – ethylen v široké škále barev. Je možné je ošetřit UV stabilizací, případně jednostrannou krycí folií podle konkrétního přání zákazníka. Originální desky je možné využít pro výrobu vodoměrných šachet, nádrží, čističek odpadních vod, jímek a dalších nádob v chemickém i potravinářském průmyslu. PP-C desky si udržují dobré mechanické vlastnosti i při nízkých teplotách sahajících pod bod mrazu a jsou určeny jak pro venkovní, tak i pro vnitřní použití.

  Desky konstrukční – standardně vyrobena v barvě RAL 7032. Vstupní surovinou je kombinace originálního granulátu a drti z vlastní výroby. Poměr surovin zaručuje dobrou svařitelnost desek a jejich dané mechanické vlastnosti. Konstrukční desky nejsou určeny pro přímý styk s poživatinami ani pitnou vodou. Jsou vhodné především na výrobu menších nádrží s nižším zatížením.

  Desky technické – vyrobeny ze 100% recyklovaného materiálu, který sami vykupujeme přímo od našich zákazníků, ručně třídíme, čistíme a kontrolujeme kvalitu. Standardně jsou k dostání v černé barvě. Využití najdou především u výrobků menších rozměrů, které se nedostávají do přímého styku s poživatinami ani pitnou vodou. Lze je využít také na nejrůznější výztuhy či žebra. Vlastnosti jednotlivých desek se mohou lišit, jelikož je ovlivňuje kvalita třídění vykoupených odřezků. U technických desek není zaručena jejich svařitelnost.